START O NAS GALERIA KONTAKT

Strzelnica w piwnicydodano: 26-08-2013

Wydawać by się mogło, że zwykła osiedlowa piwnica, nadaje się tylko do przechowywania ziemniaków, kompotów i rowerów. Nic bardziej błędnego. Wystarczy odrobina wyobraźni, niewielki warsztacik, trochę szpargałów i zwykłą piwnicę można zaadoptować na pierwszorzędną strzelnicę sportową.
Wszystko to można wykonać samodzielnie, wykorzystując stare części, które zalegają w nie jednej komórce osiedlowej piwnicy. Najlepszym przykładem jest strzelnica, którą wykonali nasi koledzy w jednym zwyczajnym bloku.
Oto warsztat i główny pomysłodawca całego przedsięwzięcia: Daniel

gdzie wspólnie z Jurkiem, sąsiadem zresztą, wykonali i zamontowali wszystkie niezbędne elementy strzelnicy. Całość wykonana jest w taki sposób, by nie utrudniać użytkowania piwnicy pozostałym lokatorom. Większość elementów jest składana, tak by nie zajmować zbyt wiele miejsca.


Kulochwyt jest oświetlony, można jednorazowo zawiesić cztery tarcze.


Oczywiście tarcze są zamocowane na systemie linek, pozwalających swobodnie przemieszczać je z kulochwytu do stanowiska strzeleckiego.Sam system napędowy jest bardzo prosty i wykonany został ze starego silnika elektrycznego.Stanowisko strzeleckie, wyposażone jest w wygodną podporę i miejsce na karabinki, wszystko obite gąbką i składane na czas gdy nie jest użytkowane.


Strzelnica sprawdza się znakomicie i pozwala na trenowanie strzelania do tarcz na typowym dystansie dziesięciu metrów. Wystarczyło trochę dobrych chęci, trochę umiejętności, kilka szpargałów by wykonać profesjonalną strzelnice sportową.

Jest to najlepszy przykład tego, że strzelectwo sportowe może być dla każdego. Wystarczy tylko chcieć...

Radosław Kapciak

Komentarze

Rafałno rewelacyjnie wam to wyszło ! Pozazdrościć można zapału, pomysłu i .... rozsądnych sąsiadów :)
JurekBrawo - super pomysł i realizacja. Dobra sprawa na zimę. Zmotywowałeś mnie do działania :) - Pozdrawiam
Krzysztof dobre...
KrzysiekPozazdrościć sąsiadów. U mnie niestety były niezłe awantury o strzelanie w piwnicy :/


Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Po dodaniu komentarza musi on zostać zaakceptowany przez administratora.


Imię:


E-mail:


Treść:

Aby potwierdzić odpowiedz:
Ile jest 6 odjac 4 ?