Stare Bogaczowice, zalew.dodano: 28-06-2015

Rozpoczęliśmy prace mające na celu rewitalizację dawnego zalewu w Starych Bogaczowicach. Przedstawiliśmy Wójtowi plan reaktywacji zbiornika, wraz z terenem przyległym na cele sportowo-rekreacyjne. Nasz pomysł został pozytywnie przyjęty w Gminie, czego owocem jest porozumienie na mocy, którego przystąpiliśmy do prac.

Kosimy, wycinamy chaszcze i przygotowujemy teren do pracy dla sprzętu budowlanego.

Może sprzęt budowlany to na wyrost, jednak trzeba użyć kosiarki bijakowej i ładowarki, w celu ukształtowania terenu. Plany są ambitne, miejmy nadzieję, że uda się je zrealizować. Dzięki temu powstanie świetny obiekt, z którego będą korzystać zarówno członkowie Stowarzyszenia, mieszkańcy Gminy a nawet przyjezdni.
Wykarczowaliśmy więc teren za zalewem,

tak by mogła tam wjechać kosiarka. Oczywiście po dobrej robocie było ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski.

Smakowały wyśmienicie.
Jutro zaczynamy od dziesiątej. Roboty huk, ale co tam. Damy radę!