Operacja Książdodano: 08-09-2014

Oj działo się minionej niedzieli w Książu. Kolejna edycja imprezy z cyklu: "Pasja, przygoda, adrenalina". To jedna z większych imprez jakie organizowane są przez organizacje pozarządowe w naszym regionie. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.
Przygotowania zaczęliśmy już dzień wcześniej, rozstawiając namioty. Wieczorem zamek owiany był tajemniczą mgłą.

Nazajutrz, tuż po świcie przystąpiliśmy do docelowego rozkładania naszej ekspozycji. A było co rozstawiać.
Namiot strzelecki prezentował wszystko to co do uprawiania naszego hobby jest niezbędne.

Tak więc były karabinki, pistolety, rewolwery, literatura, cele i ulotki. Prezentowaliśmy zarówno wiatrówki jak i broń czarno prochową, białą i militaria.
Namiot narciarski zajmowała ekspozycja KNA DZIKOWIEC.

Można było obejrzeć filmy z jazd treningowych, sprzęt narciarski, posłuchać porad i zapisać się do Klubu.
Tuż obok, w namiocie medycznym zaprzyjaźnione stowarzyszenie Horyzont wspólnie z ratownikami, udzielało lekcji z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Można było poćwiczyć RKO wraz z obsługą automatycznego defibrylatora czyli AED.
Stoisko nasze zamykał namiot WOPR-u gdzie prezentowano sprzęt ratowniczy wraz z łodziami motorowymi. Tam też prezentowaliśmy sekcję nurkową naszego Stowarzyszenia.

Prowadzona była prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą, poruszano tematy nurkowe oraz propagowano naukę pływania. Tak więc oferta naszych Stowarzyszeń była bogata i zróżnicowana.

Zwyczajowo już strzelectwo przyciągało największą ilość zainteresowanych, zarówno dzieci,

jak i dorosłych.

Śmiało można powiedzieć, że wspólnie odwaliliśmy kawał dobrej roboty.

Tak więc do zobaczenia na następnej imprezie...