Na Przełęczy Sokolej i w Rzeczce.dodano: 22-10-2013

Trwają także przygotowania do sezonu zimowego w Rzeczce i Sokolcu. Mamy tam do dyspozycji trzy niezależne stacje, dwie w Rzeczce i jedną w Sokolcu. Zacznijmy od dołu, czyli "Na stoku" w Rzeczce. Na ten sezon rozbudowano infrastrukturę gastronomiczną i socjalną.

Trwają także prace ziemne na stoku głównym

i bocznym, mające na celu zwiększenie atrakcyjności tras narciarskich.

Ogólnie można powiedzieć, że stacja stara się utrzymać wysoki standard usług dla narciarzy.
Także w drugiej stacji "Górnik", wykonano wiele prac mających na celu zwiększenie atrakcyjności obiektu. Przy dawnym "kopalniaku" rozbudowano infrastrukturę restauracyjną

oczywiście poprawiono zaplecze sanitarne, jednak największą zmianą jest wykonanie instalacji dośnieżania.

Na razie tylko na stoku dawnego osiru, jednak jest to znaczący postęp. Powiększono zaplecze techniczne, są armaty

a przede wszystkim wybudowano zbiornik na wodę.

Wszystkie te zmiany pozytywnie wpłyną na rozwój stacji.

Jednak największych zmian dokonano w Sokolcu.
Tu prace wykonywane są kompleksowo. Powiększono parking, bezpośrednio przy wyciągu.

Wykonano generalny remont wyciągu.

Przebudowano peron stacji dolnej, tak by korzystanie z niego było bardziej wygodne.

Zostały zbudowane całkowicie nowe trasy zjazdowe,

wydłuzone do ośmiuset metrów.

Poprawiono i wyprofilowano istniejące trasy, rozbudowano system oświetlenia,

ogólnie powierzchnia narciarska zwiększyła się do osiemnastu hektarów.
Zaprojektowano i wykonano kompletną instalacje naśnieżania stoku, opartą o cztery armaty

podziemny system zasilania w wodę i energię, oraz zbiornik zasilany z pobliskiego potoku.

Wszystkie dotychczasowe prace, znacznie zwiększają potencjał stacji, przez co jej atrakcyjność można porównać z ośrodkami czeskimi. Stacja narciarska "Przełęcz sokola Ski", to całkowicie nowa jakość w okolicy. Tak trzymać.